İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı
İzmir Reklam Ajansı

CEREN MUMCU

SOSYAL MEDYA UZMANI / 06.01.2021 18:18

İlhanart Blog

Yakında Kullanıma Sunulacak 6 WhatsApp Özelliği

WhatsApp, yeni yıl ile birlikte bir dizi yeni özellik üstünde çalışmakta olduğunu duyurdu. Bu özelliklerin bazıları şu an için geliştirme aşamasındayken, bazı özelliklerin de hali hazırda beta şeklinde test edildiği bildiriliyor. WhatsApp, en çok beklenen özellik olarak web ve masaüstü sürümü için sesli ve görüntülü aramaları test ediyor. 2021'de piyasaya çıkması beklenen WhatsApp özelliklerinin listesini sizler için derledik. Yeni WhatsApp özelliklerinin mesajlaşma deneyimini geliştirmesi ve uygulama için bazı yeni kullanım örnekleri sunması bekleniyor. 

2021'de piyasaya sürülmesi beklenen WhatsApp özellikleri;

1. Çoklu Cihaz Desteği

izmir reklam ajansı

Bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları aynı anda birden çok cihaza giriş yapabilecek. Şu an için geliştirme aşamasında ve Kasım ayında iPhone için WhatsApp’ın beta sürümüne girdiği duyuruldu. Şu anda WhatsApp, aynı anda sadece iki cihazı, yani bir telefonu ve bir masaüstü bilgisayarı desteklemektedir. Yeni çoklu cihaz desteğinin, kullanıcıların tek bir hesapta dört cihaza kadar eklemesine izin vereceği belirtiliyor. Bu özellik kullanıma sunulduğunda, masaüstüyle beraber iPad ve iPhone’unuzdan aynı anda oturum açılabileceği manasına gelir.

2. WhatsApp Web ve Masaüstü Uygulaması Üstünden Arama

izmir reklam ajansı

Muhtemelen WhatsApp’ta en çok beklenen özellik, web ve masaüstü uygulamasıyla arama özelliğidir. WhatsApp yetkilileri, hem WhatsApp Web hem de Windows ve macOS için masaüstü uygulamalarının sesli ve görüntülü arama desteği çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Özellik masaüstünden gönderilen mesajlarla aynı şekilde çalışacak. Şu anda, web sitesini ve masaüstü uygulamasını kullanarak kişilere sadece mesaj ya da dosya gönderebiliyorken, gelen yeni özellik ile sesli ve görüntülü arama da yapılabilecek.

3. Videoların Sesini Kapatma 

Videoları bir kişiye gönderirken ya da durum güncellemesi olarak yüklerken sessize alma seçeneği, kullanılan sürümünde mevcut değil. Gelecek olan yeni özellik ile birlikte, WhatsApp kullanıcılarının videoyu sessize alabilmesi bekleniyor. Videoyu sessize alma özelliği hala geliştirme aşamasında ve bu özellik geldiğinde sol tarafta kullanıcının paylaşmak istediği videonun süre ve dosya boyutu ayrıntılarının yanında bir hoparlör simgesi bulunacak. Videonun sesini kapamak için, kullanıcının kişilerinden, gruplarından ya da durumlarından biriyle paylaşmadan önce hoparlör simgesine dokunması gerekecektir.

4. Daha Sonra Okuma ve Tatil Modu

izmir reklam ajansı

“Daha sonra oku” nun, WhatsApp’taki mevcut “Arşivlenmiş Sohbetler” özelliğinin geliştirilmiş bir sürümü olduğu söyleniyor. Bir sohbet daha sonra okunmak üzere taşındığında, WhatsApp bu sohbet için bildirim göndermeyecek. Ek olarak, özellik; “daha sonra oku” sohbetlerinin mevcut kararlı sürümdeki arşivlenmiş sohbetlerle aynı şekilde çalışmasını sağlayacak bir “tatil modu” içerecektir. Daha sonra oku, kullanıcıların ayarları özelleştirmesi için bir düzenleme düğmesi ile beraber gelecek. WhatsApp kullanıcıları, arşivden hızla çıkarmak için aynı anda birden çok sohbeti seçebilecekler.

5. WhatsApp Sigortası

Yakında Hindistan’da WhatsApp aracılığı ile sigorta satın alabileceksiniz. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformu, sağlık sigortası ve mikro emeklilik ürünlerini Hindistan’daki mesajlaşma platformunda lisanslı finansal hizmet oyuncularıyla bağlantı kurarak sunmaya hazırlanıyor. Başlangıçta WhatsApp platformu üstünden SBI Genel sağlık sigortası kapsamı ve HDFC Emeklilik programlarını satacak.

6. Cevapsız Bırakılan Grup Aramalarına Sonradan Dahil Olma

WhatsApp kullanıcıları gelecek olan güncelleme ile çağrı başladıktan sonra da davet edildikleri grup aramalarına katılmalarına izin vereceği bildiriliyor. Böylece daha önce aramayı kaçırmış olan ek katılımcıların da konuşmaya dahil edilmesi için tüm grup görüşmesinin yeniden başlatılmasına gerek kalmayacak.

Yorumlar