İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı
İzmir Reklam Ajansı

MELİS KARAÇAM

SOSYAL MEDYA UZMANI / 09.12.2020 11:47

İlhanart Blog

Sosyal Medyada Var Olmak Markanız İçin Neden Önemli?

Günümüzün dijital pazarlama dünyasında markanıza ait Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarınızın olması son derece önem arz etmektedir. İster küçük ister büyük bir işletmeniz olsun, rakiplerinize kıyasla öne çıkmak için ilgi çekici bir sosyal medya sayfası oluşturmanız gerekmektedir.

Sosyal medyada doğru bir strateji yürütmek, marka değerlerinizi, var olan/gelecekte çıkacak ürünlerinizi tanıtmanın ve markanızı pazarlamanın önemli bir yöntemidir. Doğru kullanıldığında potansiyel müşteri ve satışlarınızı artırırken, organik takipçinizi de yükseltmektedir. Hedef kitlenizle olan ilişkinizde pozitif bir itibar oluşturmaktadır. Doğru ve etkili bir strateji sayesinde sosyal medya hesaplarınızdan gelen etkileşimle şirketinizin web sitesine gelen trafiğini de arttırabilirsiniz.

İşletmenizi Tanıtın ve Marka Bilinirliğini Artırın

Ürün ya da hizmeti satmaya odaklanmadan önce marka bilinirliğini artırmayı hedefleyin. Potansiyel müşterilerinizden oluşan hedef kitlenizi belirledikten sonra markanızın temel değerlerini, fikirlerini yaymak ve markanızın imajını güçlendirmek için reklam kampanyaları oluşturmalısınız.

Hedef kitlenizle etkileşim kurduğunuzdan emin olun; geri bildirimlerini ve fikirlerini dikkate alarak onlara değer verdiğinizi gösterin. Potansiyel müşterileriniz ile bir ilişki kurun. Markanızın başarılarını ve hedef kitlenizi heyecanlandırabilecek yeni ürün ya da hizmetleriniz hakkında bilgiler paylaşın. Bu, organik erişiminizin ve etkileşim oranınızın artmasına, daha fazla gösterim elde etmenize yardım edecektir.

Yaratıcı İçerik Oluşturun ve Hashtag Kullanın

Gönderileri paylaşırken, hashtag trendlerini takip edin, hashtag kullanmak, içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasına bir destek sağlamaktadır. İlgili hashtag’ler seçmek potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurmanızı kolaylaştıracaktır. Takipçilerinizden içeriğinizle etkileşimde bulunmalarını isteyin. Yorum, beğeni ve kaydetmeler içeriklerinizin daha fazla kişiye erişmesini sağlamaktadır. Sosyal medyanızda yaratıcı içerik paylaşmak, marka bilinirliğinizin artmasına ve satışlarınızın artmasına katkıda bulunacaktır. Yaratıcı ve üzerinde düşünülmüş içerikler, kullanıcıların ilgisini çeker ve paylaşılır. Bu da gösterimlerinize etki edecek, organik büyümenizi artıracaktır.

Markanıza Uygun Fenomenler ile Çalışın

Fenomenlere markanızı paylaştırmaktaki amaç, markanızın temel mesajlarını stratejik olarak ileten ve hedef kitlenizde itibar oluşturan bir pazarlama planı oluşturmaktır. Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi organik bir biçimde kullanacak, takipçileriyle ürününüz hakkında konuşacak, takipçilerinin ürünlerinizi / hizmetlerinizi satın almalarına ve markanız ile etkileşime geçmesini sağlayacak, markanıza uygun olan fenomenler ile ürünlerinizi tanıtmak etkili bir pazarlama stratejisi olacaktır.

Hedef kitlenize hitap eden, markanıza özel profesyonel çözümler için İzmir Reklam Ajansı "İlhanart Dijital Pazarlama Ajansı" olarak tüm sorularınıza cevap vermeye hazırız. Bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar